Merikratos

Olemme kotimainen, yhteiskuntavastuullinen yritys, joka kantaa sosiaalista vastuuta asiakkaistaan.

Olemme myös osaavien ja välittävien ihmisten yhteisö, joka on tukena arjen solmukohdissa.

Vuodesta 1999 toiminut Merikratos työllistää noin 80 sosiaali- ja terveydenhuollon ammattilaista ympäri Suomen.

"Merikratoksesta meille tulee selkeästi vähiten reklamaatioita! -lastensuojelun sosiaalityöntekijä, Varsinais-Suomi"


Merikratos Oy / hallinto

Ruissalontie 11 B
20200 TURKU

Rekisteriseloste

Lataa PDF

Laskut

Y-tunnus: 2530437-7
Verkkolaskutus: FI84 1691 3000 0033 23
Operaattori: NDEAFIHH

laskut@merikratos.fi

Jätä meille viesti!

Tiimivastaavat

#

Katri Ojala

Tiimivastaava
Tampere

050 461 8640
katri.ojala@merikratos.fi

#

Anna-Liisa Kovanen

Tiimivastaava
Mikkeli

050 354 1193

anna-liisa.kovanen@merikratos.fi

#

Kati Vainio

Tiimivastaava
Turku

050 913 5712
kati.vainio@merikratos.fi

#

Annastina Rouvinen (perhevapaalla)

Tiimivastaava
Mikkeli

050 571 1111
annastina.rouvinen@merikratos.fi

#

Katja Mäkelä

Tiimivastaava
Jyväskylä

050 353 7208
katja.makela@merikratos.fi

#

Satu Deraz (perhevapaalla)

Tiimivastaava
Turku

050 414 1564
satu.deraz@aapelusapurit.fi

#

Ari Savolainen

Tiimivastaava
Pohjois-Savo ja Itä-Suomi

050 436 2722
ari.savolainen@merikratos.fi

Sijaiskodit

#

Anne Matilainen

Aapeluskoti Riihinen

050 438 5590 anne.matilainen@aapelus.fi

#

Heidi Sillanpää

Aapeluskoti Hemmilä

050 441 9900
heidi.sillanpaa@aapelus.fi

#

Tytti Niemelä

Aapeluskoti Tuohinen

0400 781 362
tytti.niemela@aapelus.fi

HALLINTOPALVELUT

#

Esko Sillanpää

Toimitusjohtaja

040 820 6631
esko.sillanpaa@merikratos.fi

#

Ville Suomäki

Johtava psykologi

041 527 2772
ville.suomaki@merikratos.fi

#

Sanna Varjonen

Henkilöstövastaava

040 661 0925 sanna.varjonen@merikratos.fi

#

Salli Liukkonen

Controller

salli.liukkonen@merikratos.fi

#

Mikko Niemelä

Sijaishuollon asiantuntija

040 587 7670
mikko.niemela@merikratos.fi

#

Kimmo Kiviranta

Kehittäjä-asiantuntija

040 079 4785 kimmo.kiviranta@merikratos.fi

#

Lumi Honkakangas

Toimistoassistentti

050 434 3573
lumi.honkakangas@merikratos.fi

Toimipisteet